شمارش معکوس، تا افزایش بی‌سابقه قیمت دامنه com!

  • یکشنبه, 8th آگوست, 2021
  • 16:07بعد از ظهر

شمارش معکوس، تا افزایش بی‌سابقه قیمت دامنه com!

 

خبرها را شنیده‌اید؟
بنا بر ابلاغیۀ رسمی‌ای که ما از سمت Verisign (تامین‌کنندگان بین‌المللی دامنه com) دریافت کرده‌ایم، از یکم سپتامبر سال جاری (یا به عبارتی دهم شهریور ماه) قیمت ثبت و تمدید دامنه‌های COM. تا حدود ۷% افزایش پیدا می‌کند. توجه کنید که این افزایش قیمت به‌صورت سالانه و پلکانی خواهد بود!

به عبارتی، این افزایش قیمت در حالی اتفاق می‌افتد که قیمت دامنه‌های .com از سال ۲۰۱۲ – به مدت نُه سال – ثابت بوده است؛ ولی از این به بعد، ما هر سال شاهد این روند خواهیم بود. تا جایی که تا سال (۱۴۰۸) ۲۰۳۰ با افزایش قیمت حدوداً ۵۰ درصدی (نسبت به امسال و بدون در نظر گرفتن مالیات) روبرو خواهیم شد.

افزایش قیمت دامنه com

البته این پایان ماجرا نیست!

فراموش نکنید همه این نمودارها و برنامه‌های ارائه شده از سوی تامین‌کنندگان خارجی، بر اساس دلار محاسبه می‌شوند و این رسماً شروع یک چالش بزرگتر برای ما ایرانی‌هاست.
ما در پاییز سال ۱۳۹۰ قیمت ۱۲۰۰-۱۳۰۰ تومانی را برای دلار تجربه کردیم و امروز در تابستان سال ۱۴۰۰ از ۲۴۳۰۰-۲۴۴۰۰ تومان به ازای هر دلار صحبت می‌کنیم! افزایشی حدود ۱۸۰۰!! درصد.

نمودار افزایش قیمت دامنه com

 

البته، شما هنوز فرصت دارید تا با یک حرکت هوشمندانه، در هزینه‌های چند سال آتی خود صرفه‌جویی کنید.

قبل از گرانی بی‌سابقه، یک خرید به‌صرفه را تجربه کنید!

در حال حاضر،  پارس نوین سرور  علاوه بر تلاش برای اطلاع‌رسانی این موضوع مهم، پایین‌ترین قیمت ثبت دامنه .com در ایران را نیز دارد؛ در واقع خرید امروز شما، با کمترین قیمت در حال حاضر و در ۱۰ سال آینده خواهد بود.

برای همین توصیه ما به صاحبان کسب‌وکار و به‌خصوص کسانی که تعداد زیادی نام دامنه در اختیار دارند، این است که قبل از سپتامبر و شروع روند افزایش قیمت، نسبت به تمدید دامنه‌های خود اقدام کنند.

 

حتی اگر برای‌تان مقدور است، بهتر است دامنه‌های مهم خود را به‌صورت بلندمدت (چندساله) تمدید یا ثبت کنید و آخرین فرصت‌های باقی‌مانده را از دست ندهید.

 

« بازگشت